Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Zeman znovu?

Volba prezidenta se pomalu blíží do finále, druhé kolo tu máme za chvíli. Média i sociální sítě plní diskuse, hodnotící jednoho i druhého kandidáta. My jsme na našem blogu před rokem zveřejnili krátké hodnocení stávajícího prezidenta v souvislosti s navýšením jeho platu o 17 000 a ohlášením kandidatury do dalšího funkčního období. Sepsali jsme seznam bodů, za které si zvýšení odměny “zaslouží”. Dnes, ve chvíli boje o Hrad je toto téma velice aktuální. Proto si ho připomeňme: 

(z článku “Zeman znovu prezidentem?” uveřejněného 19. 1. 2017)

 

  • Šíří poplašné zprávy

Podle bývalého ministra vnitra a někdejšího ředitele civilní rozvědky Františka Bublana nemá prezident Miloš Zeman právo zveřejňovat informace, že se na českém území pohybuje muž podezřelý ze spolupráce s teroristy, jak učinil ve středečním rozhovoru pro Český rozhlas. Svým chováním totiž zásadně narušil práci tajné služby. Prezidenta kritizují i další bývalí šéfové tajných služeb.

  • Jako jediný nechodí včas

Český prezident Miloš Zeman se nestihl včas dostat na státní pohřeb prvního slovenského prezidenta Michala Kováče. Hrad to ústy mluvčího Jiřího Ovčáčka svedl na špatné povětrnostní podmínky, které zdržely let z Prahy do Bratislavy asi o čtvrt hodiny.

  • Mluví sprostě na veřejnosti 

“Musím kritizovat vládu, protože podlehla panu Kalouskovi a zkurvila služební zákon z původní italské podoby (…)”.

“Víte, co je to v angličtině pussy?“ obrací se na moderátora Jana Pokorného a poučuje jej, že pussy je “kunda”.

  • Opilý vystupuje na veřejnosti

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) ve čtvrtek prohlásila, že prezident Miloš Zeman při otevírání komory s korunovačními klenoty skutečně byl opilý. O tom, že byl v podroušeném stavu, se spekulovalo kvůli jeho vrávorání, které Hrad vysvětloval virózou.

  • Nerespektuje diplomacii

Před návštěvou Izraele vyvolal pozdvižení svým návrhem o přesunutí českého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Tento návrh dokonce otřásl vrcholným jednáním Ligy arabských států.

  • Neříká pravdu

Prezident Zeman o Hůlkovi tvrdil, že je jeden z mála českých zpěváků, který dostal nabídku k hostování ve Vídeňské státní opeře. Těmito slovy také odůvodnil udělení státního vyznamenání, které Hůlka obdržel 28. října. Nyní se ale ukázalo, že nejde o pravdivá slova. Vídeňská státní opera totiž nemá o Hůlku zájem.

Zeman například už dříve řekl, že mu herečka Jiřina Bohdalová pláče do telefonu. Bohdalová to ale popřela.

Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek vystoupil v pátečním Interview ČT24 a postěžoval si na chování českého státu v čase migrační krize. Naši politici se prý snaží uprchlíkům zkomplikovat život až tak moc, že u nás nechtějí zůstat. Navíc se tu lže o tom, že si uprchlíci chodí především pro dávky. Nejednou to zopakoval prezident Miloš Zeman a podle Rozumka to není pravda.

Mohli bychom pokračovat dál, ale to je asi zbytečné. Poprvé v historii prezident vyhrál v přímé volbě, je tedy obrazem toho, co si český národ přeje mít na Hradě. A je za to navíc náležitě odměněn.

 

 

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

milan • 16. 1. 2018


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: