Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Čeští umělci mají opět šanci zazářit – již po dvanácté

PROJEKT E-MOC-E VSTUPUJE DO DALŠÍHO ROČNÍKU. PROŠLO JÍM PŘES 400 UMĚLCŮ

Umělecký projekt e-moc-e, který podporuje umělce v jejich tvorbě, prezentaci jejich díla a propojuje profesionální a amatérské umělce, vstupuje do 12. ročníku. V roce 2006 vznikl jako nezisková organizace, která si klade za cíl prezentovat umělce a jejich dílo v kategoriích fotografie, malba, hudba a poezie. Spolu se zakladatelem projektu, Milanem Deutschem, stály u zrodu také kmotry – Kateřina Pospíšilová (vicemiss ČR) a herečka Chantal Pouillain.

Umělci se vždy od března představují veřejnosti na internetové galerii www.e-moc-e.cz, kde jejich dílo boduje veřejnost. Vítězové v kategorii fotografie a malba, které vybírá odborná porota, složená z osobností české kultury a galeristů, vystavují v kamenných galeriích. Básníci a muzikanti se prezentují na koncertech a komponovaných večerech hudby a poezie. Přihlášky mohou soutěžící zasílat již nyní – instrukce najdou na www.e-moc-e.cz/pripojte-se.

Za dvanáct let prošlo projektem již přes 400 umělců, kteří se představili veřejnosti na internetové galerii. Nejlepší z nich se poté prezentovali v rámci 40 výstav, koncertů a komponovaných večerů v 6 městech. Mezi jinými např. v městském divadle v Jablonci n. N., v pražské Černé labuti či v populárním hudebním klubu Mandragora, v galeriích Prostě Café a ALTERNATIF Mezibranská. Hlavním výstavním prostorem je již od samého začátku galerie Jindřišská věž v centru Prahy, která je zároveň jedním z partnerů projektu. V rámci loňského ročníku se vítězové kategorie hudba a poezie prezentovali také po boku porotců na jevišti Vršovického divadla Mana.

Hvězdy jazzu a šansonu podpořily umělce projektu e-moc-e koncertem v divadle Mana.

“Projekt e-moc-e vznikl s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim organizačně i finančně prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje,” uvedl zakladatel projektu Milan Deutsch, který má sám za sebou řadu úspěšných výstav fotografií a obrazů.

Lucie Dolfi, kastelánka Jindřišské věže dodala: “Naše galerie je partnerem projektu e-moc-e již od jeho vzniku v roce 2006. Vystavují zde pravidelně vítězové každoroční soutěže a mohou se tak představit široké veřejnosti, která Jindřišskou věž navštíví. Aktivně se také zapojujeme do organizace a oslovování potenciálních umělců”.

Vernisáž v Jindřišské věži

Projekt má mimo jiné za cíl propojovat profesionální umělce a galeristy s amatérskými umělci. Formou účasti v porotě a mediální prezentací se zapojila řada osobností české kulturní scény – např. Ester Kočičková, Lukáš Hejlík, Tereza Pokorná Herz, Václav Tobrman, Marta Marinová, Štěpánka Duchková, Elena Sonenshine, Jan Kunovský, Vlasta Rydlová, Erika Merjavá, Šárka Hejnová, Danuše Siering, Monika Pavlíčková a již zmiňovaná Kateřina Pospíšilová a Chantal Poullain.

Při vzniku projektu před 12 lety – Milan Deutsch s kmotrami Chantal Poullain a Kateřinou Pospíšilovou.

Více na www.e-moc-e.cz

Úvodní foto: Malba Daniely Kuruc

milan • 10. 2. 2018


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: