Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Nový český muzikál o vodě a zemi za zrcadlem

Muzikál pro celou rodinu. O Alici, která se v noci před osmnáctými narozeninami vydá do světa za zrcadlo, aby pochopila a odpustila staré křivdy. Tam se setká se svým odrazem – Alenkou, která jí provede fantazií až ke šťastnému konci, aby Alice mohla vstoupit do dospělosti.
Režiséry má tato hra hned dva. Ivo Šorman je jeden z nejlepších režisérů a dramatiků českého divadla. Bude pracovat v tandemu s Theodorem Hoidekrem, který je ředitelem černoho divadla HILT a bude mít na starosti vizuálnístránku, multimediální projekce a choreografie. Theo aktuálně reprezentuje Českou republiku na finále divadlní olympiády v Indii, kam se dostal z 10 000 souborů z celého světa! Ivo Šorman zase spolupracoval s autorem hry, Milanem M. Deutschem na úspěšné hře Červený Kukiš. Tu uvedlo divadlo MANA v sérii vyprodaných přestaveních v r. 2017. V muzikále zazní jak autorské písně Milan Deutsche, tak písně napsané autorkami hudby Simonou Maierovou, Nikol Fischerovou, Ester Kočičkovou či Anetou Langerovou.
“Miluji muzikály. Ale ne ty české, komerční, se kterými se roztrhnul pytel v posledních letech a jejich kvalita je kolísavá. Od dětství jsem poslouchal Semafor, později jsem jezdil do Londýna na Phantoma opery, Billyho Elliota, Sweenieho Todda a další. V mé nové divadelní hře s hudbou a zpěvem – což je asi lepší definice, než muzikál – jsem měl jeden hlavní cíl. Otisknout do ní svůj obdiv k Máchovi a Erbenovi, k Suchému a Werichovi. Poetiku a romantiku, kterou přináší lidové písničky a dnešní mladou generaci, bohužel, zcela míjí,” uvedl Milan M. Deutsch, autor námětu, scénáře a několika původních písní.
V tuto chvíli se hledá předtavitelka role Alenky – kandidátky se mohou hlásit na alenka@emd-pr.cz.

milan • 24. 3. 2018


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: