Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

1

POROTA POTŘINÁCTÉ VYBRALA NEJLEPŠÍ UMĚLCE

PROJEKT E-MOC-E ZNÁ VÍTĚZE, KTERÝM USPOŘÁDÁ VÝSTAVY A KONCERTY

Praha / Brno, 11. 7. 2019 – Umělecký projekt E-MOC-E, který podporuje umělce v jejich tvorbě, pomáhá jim s prezentací díla a propojuje profesionální a amatérské umělce, zná své vítěze. Z velké konkurence 40 soutěžících letos vybrala porota nejlepší malíře, fotografy, básníky a muzikanty. Na podzim 2019 jim uspořádá výstavy a koncerty v Praze a dalších českých městech.

Nezisková organizace E-MOC-E vznikla před 13 lety. Spolu se zakladatelem projektu, Milanem Deutschem, stály u zrodu také mediální tváře Kateřina Pospíšilová (vicemiss ČR a modelka) a herečka Chantal Pouillain.

 Umělci se vždy od března představují veřejnosti na internetové galerii www.e-moc-e.cz, kde jejich dílo mohou lidé bodovat. Vítěze v kategoriích malba, foto, poezie a hudba vybírá odborná porota, složená z 20 osobností české kultury a galeristů. Mezi členy poroty jsou např. herečka Ester Kočičková, malíř Jan Kunovský, scénáristka a spisovatelka Monika Pavlíčková, modelka Kateřina Pospíšilová, jazzové zpěvačky Elena Sonenshine a Marta Marinová, kastelánka Jindřišské věže Lucie Dolfi, hudebník Václav Tobrman, majitelka galerie Černá Labuť Danuše Siering, herec a výtvarník Vojtěch Morava, kulturní producentka Vlasta Rydlová, herečka Nikol Fischerová, divadelní režisérka Erika Merjavá, zakladatel projektu – herec a producent Milan Deutsch a další.

V kategorii malba zvítězili Petr Samek, který vystaví své obrazy v pražské galerii Jindřišská věž a Irena Procházková, která bude mít výstavu v galerii Prostě Kafe.  

Nejlepšími fotografy se stali Jan Škop a Kristýna Dražanová, která obhájila své loňské vítězství. Oba budou mít společnou výstavu v galerii Alternatif Mezibranská v centru Prahy.  

Nejlepším hudebníkem se stal slovenský herec a šansoniér Mario Boa. Spolu s ním se do finále dostali hudební skupiny Wono Sito Sedne a Happeace.  

Porota vybrala i nejlepší básnířky – Radanu Šatánkovou, Irenu Topinkovou, Ingrid Hanušovou a Sagtin – zrzku od vedle. Poezie a hudba se představí v rámci komponovaného večera v hudebním klubu Mandragora.  

Za třináct let prošlo projektem již přes 440 umělců, kteří se představili veřejnosti na internetové galerii. Nejlepší z nich se poté prezentovali v rámci 40 výstav, koncertů a komponovaných večerů v 6 městech.

“Projekt e-moc-e vznikl s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim organizačně i finančně prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, že se umělci setkávají, navazují kontakty a vzájemně se mohou inspirovat,” uvedl zakladatel projektu Milan M. Deutsch, který má sám za sebou řadu úspěšných výstav fotografií a obrazů a je autorem divadelních her, vč. muzikálu v divadle Semafor Alice, Alenka a voda živá.

Lucie Dolfi, kastelánka Jindřišské věže dodala: „Naše galerie je partnerem projektu e-moc-e již od jeho vzniku v roce 2006. Vystavují zde pravidelně vítězové každoroční soutěže a mohou se tak představit široké veřejnosti, která Jindřišskou věž navštíví. Aktivně se také zapojujeme do organizace a oslovování potenciálních umělců”.

„Do poroty projektu e-moc-e jsem vstoupil především proto, že vidím velký potenciál v prezentaci umělců v mimopražských galeriích a klubech. Chci tedy pomáhat vyhledávat příležitosti v českých regionech. Pro loňské vítěze jsme uspořádali výstavy v Táboře a Bechyni,“ dodává herec a pedagog Vojtěch Morava.

milan • 11. 7. 2019


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Comments

  1. Danuše Pichlová 12. 7. 2019 - 1:49 Reply

    Miluji umění všeho druhu, je to úžasný projekt, bohužel ne pro starší “začátečníky”, neboť oni nemají tý ambice a neumí s technikou dnešní doby! Jasně mladí vpřed, staří budou taky. Přeji hodně uměleckých úspěchů, a hlavně radostí ze své práce! Užijte si té šance dokud to jde!!!

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: