Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

PETR SAMEK VYSTAVÍ SVÉ OBRAZY V JINDŘIŠSKÉ VĚŽI

Vítěze třináctého ročníku projektu E-MOC-E vybrala odborná porota

Praha 1. 9. 2019 – Umělecký projekt E-MOC-E, který podporuje umělce v jejich tvorbě, pomáhá jim s prezentací díla a propojuje profesionální a amatérské umělce, ohlásil své vítěze. Z velké konkurence 40 soutěžících letos vybrala porota nejlepší malíře, fotografy, básníky a muzikanty. V kategorii malba se stal jedním ze dvou vítězů Petr Samek. Jako hlavní cenu v soutěží získal výstavu v Jindřišské věži.  Od 1. 9. po dobu jednoho měsíce se tak milovníci výtvarného umění mohou přijít podívat na výstavu pod názvem PROSTUPY. Slavnostní vernisáž se bude konat 9. 9. 2019 v 19 hodin na 3. patře Jindřišské věže.

Druhou vítězkou v malbě je Irena Procházková, která vystaví své obrazy v galerii Prostě kafe (vernisáž se koná 3. 9. 2019).

milan | Víc než práce Autor: Petr Samek

Samkovu výstavu v Jindřišské věži okomentovala Jana Vršecká: „Petr Samek pro tuto výstavu připravil soubor maleb v několika celcích, které korespondují s jeho setkáním s pulzujícím městem a vkrádající se zvonkohrou podlahovým prostupem i do galerie historické věže. V titulním sedmi dílném souboru obrazů „Zahradní prolínání“ je metafora současna volající po klidném vanu lidských vůní, spolu s vůní přírodních krás. Na tento obrazový děj navazuje triptychem „Bytí,“ jenž dotváří spolu s ostatními obrazy „Letní probouzení, Ženský element, Benefice černých koní, Pohled, Vonící jarem“ a kresbami, až výzvu k zamyšlení nad stísněností konzumní společnosti. Expresivně emocionální malba, spolu se silnou barevností děl, navazuje atmosféru rozvitého květu vydávajícího novou energii uprostřed prostoru i současna“.

“Projekt e-moc-e vznikl s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim organizačně i finančně prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, že se umělci setkávají, navazují kontakty a vzájemně se mohou inspirovat,” uvedl zakladatel projektu Milan M. Deutsch, který má sám za sebou řadu úspěšných výstav fotografií a obrazů a je autorem divadelních her, vč. muzikálu v divadle Semafor Alice, Alenka a voda živá.

Za třináct let prošlo projektem již přes 440 umělců, kteří se představili veřejnosti na internetové galerii. Nejlepší z nich se poté prezentovali v rámci 40 výstav, koncertů a komponovaných večerů v 6 městech. Nezisková organizace E-MOC-E vznikla před 13 lety. Spolu se zakladatelem projektu, Milanem Deutschem, stály u zrodu také mediální tváře Kateřina Pospíšilová (vicemiss ČR a modelka) a herečka Chantal Pouillain.

Umělci se vždy od března představují veřejnosti na internetové galerii www.e-moc-e.cz, kde jejich dílo mohou lidé bodovat. Vítěze v kategoriích malba, foto, poezie a hudba vybírá odborná porota, složená z 20 osobností české kultury a galeristů. Mezi členy poroty jsou např. herečka Ester Kočičková, malíř Jan Kunovský, scénáristka a spisovatelka Monika Pavlíčková, modelka Kateřina Pospíšilová, jazzové zpěvačky Elena Sonenshine a Marta Marinová, kastelánka Jindřišské věže Lucie Dolfi, hudebník Václav Tobrman, majitelka galerie Černá Labuť Danuše Siering, herec a výtvarník Vojtěch Morava, kulturní producentka Vlasta Rydlová, herečka Nikol Fischerová, divadelní režisérka Erika Merjavá, zakladatel projektu – herec a producent Milan Deutsch a další.

V kategorii malba zvítězili Petr Samek, který vystaví své obrazy v pražské galerii Jindřišská věž a Irena Procházková, která bude mít výstavu v galerii Prostě Kafe.

Nejlepšími fotografy se stali Jan Škop a Kristýna Dražanová, která obhájila své loňské vítězství. Oba budou mít společnou výstavu v galerii Alternatif Mezibranská v centru Prahy.

Nejlepším hudebníkem se stal slovenský herec a šansoniér Mario Boa. Spolu s ním se do finále dostali hudební skupiny Wonositosedne a Happeace.

Porota vybrala i nejlepší básnířky – Radanu Šatánkovou, Irenu Topinkovou, Ingrid Hanušovou a Sagtin – zrzku od vedle. Poezie a hudba se představí v rámci komponovaného večera v hudebním klubu Mandragora.

Výstava vznikla za podpory MČ Praha 1.

milan • 28. 8. 2019


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: