Víc než práce

Lifestylový blog o tom, že nejenom prací je člověk živ

0

Monika Pavlíčková: Nejvíc věřím na inspirativní setkávání

Porotci uměleckého projektu E-MOC-E bilancují na sklonku roku v sérii rozhovorů. Tentokrát jsme se ptali spisovatelky a scénáristky Moniky Pavlíčkové.

Jaká je vaše nejoblíbenější vánoční pohádka?

Postupem času se mojí nejoblíbenější “pohádkou” stal Kristián. I když tenhle film uvidím tisíckrát, budu se u něj vždy skvěle bavit.

Jaký byl váš největší umělecký zážitek roku 2019?

To je těžká otázka. Umělecké zážitky se u mne většinou  prolínají s příjemnými setkáními. Z tohoto pohledu to bylo několik vernisáží akademického malíře Jana Kunovského, které vždy navíc  znamenaly i setkání s báječnými lidmi. A hodně mě bavilo i několik výstav v Císařské konírně na Pražském hradě, nejvíc asi výstava 100 let výročí založení Československé Koruny.

Jaké máte plány do příštího roku? Kam byste pozval/a naše umělce?

Těším se na nová setkání v rámci projektu E-MOC-E a také na “Špičkové turné akademického malíře Jana Kunovského”, které nás zavede do krásných prostor městských divadel po celé České republice i v zahraničí. Zase půjde nejen o setkání s obrazy, ale se spoustou zajímavých hostů.

Co byste popřála našim umělcům do roku 2020?

Především bych jim přála, aby zakladatel projektu a neúnavný organizátor Milan Deutsch měl pořád dost energie na další ročníky 🙂 A z uměleckého pohledu, aby měli pořád dost chuti zkoušet, objevovat a tvořit. A aby měli možnost potkávat zajímavé lidí. Nejvíc ze všeho totiž věřím na inspirativní setkávání.

Projekt e-moc-e, který podporuje již 13 let české umělce, vstupuje do nového ročníku. Přihlašovat se můžete podle pravidel na www.e-moc-e.cz/pripojte-se

milan • 1. 1. 2020


Předchozí příspěvek

Následující příspěvěk

Napsat komentář

Odebírejte blog emailem

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

%d blogerům se to líbí: